Quantcast
< sekcia Zahraničie

Nákladiak narazil do autobusu, zhorelo 18 Argentínčanov

Vrak autobusu. Foto: TASR/AP

Obe vozidla začali po náraze horieť.

Buenos Aires 8. februára (TASR) - Najmenej 18 ľudí zahynulo a ďalších 12 osôb utrpelo v piatok popoludní miestneho času zranenia v juhoamerickej Argentíne, keď nákladné auto idúce v protismere narazilo čelne do autobusu a obe vozidlá začali horieť.

Nehoda sa stala na diaľnici v provincii Mendoza, približne 1000 kilometrov západne od hlavného mesta Buenos Aires, informovali svetové tlačové agentúry s odvolaním sa na argentínske médiá.

Zdravotnícke orgány spresnili, že v mikrobuse sa nachádzalo 28 cestujúcich a dvaja vodiči. Nákladné auto s brazílskou poznávacou značkou viezlo náklad cesnaku a do protismeru vošlo len niekoľko minút pred haváriou.

Medzi zranenými, vrátane dvoch detí, boli aj zahraniční turisti. Dvanásť ľudí zhorelo priamo v autobuse a ďalších šesť po prevoze do nemocnice.

"Pohľad na tie telá spálené v autobuse bol príšerný a srdcervúci. Nikdy v živote som ešte nič také nevidel," opísal pre agentúru AP svoje pocity Matias Roby, minister zdravotníctva argentínskej provincie Mendoza.