Quantcast
< sekcia Zahraničie

Nehammer: V Rakúsku pribudol rekordný počet nakazených koronavírusom

Na archívnej snímke zo 16. januára 2022 rakúsky kancelár Karl Nehammer počas tlačovej konferencie vo Viedni. Foto: TASR/AP

Na budúci týždeň sa pritom podľa prognóz vývoja pandémie COVID-19 očakáva denne až vyše 40.000 novoinfikovaných.

Viedeň 19. januára (TASR) - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom dosiahol v Rakúsku v stredu zrejme nový rekord. Ako povedal kancelár Karl Nehammer, za uplynulých 24 hodín pribudlo viac ako 30.000 infekcií. Presné údaje očistené od prípadných viacnásobne hlásených prípadov sa však podľa ministerstva zdravotníctva očakávajú až popoludní, informuje agentúra APA.

Doterajší najvyšší počet nových prípadov (17.006) zaznamenali v Rakúsku, kde sa vo veľkej miere šíri variant omikron, pred týždňom. Hrubé dáta, ktoré v stredu dopoludnia oznámil rezort zdravotníctva, uvádzajú 31.070 nových prípadov.

"Pandémia sa ešte neskončila," zdôraznil Nehammer. Aktuálny predbežný počet infikovaných je podľa neho o takmer 80 percent vyšší než údaj z utorka. Kancelár ho označil za "šokujúco vysoký".

Stredajšie údaje bývajú v zásade vyššie v porovnaní s inými dňami, čo okrem iného súvisí s tým, že v tento deň prichádzajú do nahlasovacieho systému výsledky väčšiny PCR testov vykonaných na školách, vysvetľuje APA.

Na budúci týždeň sa pritom podľa prognóz vývoja pandémie COVID-19 očakáva denne až vyše 40.000 novoinfikovaných.