< sekcia Zahraničie

Nehoda autobusu na diaľnici: Zahynula žena, desiatky ľudí sú zranené

Na snímke havarovaný diaľkový autobus na diaľnici A9 blízko nemeckého mesta Lipsko 19. mája 2019. Foto: TASR/AP

Autobus smerujúci z Berlína do Mníchova sa počas jazdy po diaľnici č. 9 prevrátil na bok, pričom zvodidlo prerazilo čelné sklo.

Lipsko 20. mája (TASR) - Život jednej osoby si vyžiadala v nedeľu večer nehoda diaľkového autobusu blízko nemeckého mesta Lipsko. Zvyšných 74 osôb vo vozidle utrpelo zranenia, označené v deviatich prípadoch ako ťažké, uviedla v pondelok agentúra DPA.

Autobus smerujúci z Berlína do Mníchova sa počas jazdy po diaľnici č. 9 prevrátil na bok, pričom zvodidlo prerazilo čelné sklo. Podľa vyjadrenia polície je príčina nešťastia zatiaľ nejasná, vyšetrovatelia však vychádzajú z predpokladu, že išlo o mikrospánok vodiča.

Údaje o totožnosti usmrtenej ženy policajná hovorkyňa bezprostredne nechcela poskytnúť.

Na mieste nehody, ktoré sa nachádza pri meste Bad Dürrenberg na hraniciach spolkových krajín Sasko a Sasko-Anhaltsko, zasahovalo 56 sanitiek, osem záchranárskych vrtuľníkov, ako aj početné jednotky hasičov a polície. Zranených previezli do celkove 14 nemocníc.

Autobusová spoločnosť Flixbus, ktorá prevádzkuje danú linku, zriadila ešte v nedeľu tzv. horúcu linku, kde poskytuje informácie príbuzným cestujúcich.