Quantcast
< sekcia Zahraničie

Nehoda pri hranici so SR si vyžiadala život ženy a dvoch mužov

Kittsee - Jarovce. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho prudko zrýchlil a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Viedeň 13. augusta (TASR) – K dopravnej nehode s troma obeťami na životoch došlo v sobotu dopoludnia na rakúskej diaľnici A6 neďaleko hraničného priechodu Kittsee-Jarovce, keď sa vodič dodávky vezúci približne 20 migrantov pokúšal vyhnúť policajnej kontrole v Rakúsku. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na políciu.

Vozidlo sa pri unikaní prevrátilo a zahynula jedna žena a dvaja muži, dodal policajný hovorca.

Polícia podľa verejnoprávnej stanice ORF potvrdila, že havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane niekoľkých detí viedol prevádzač. Sedem ľudí utrpelo vážne zranenia a previezli ich do okolitých nemocníc.

Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho prudko zrýchlil a chcel utiecť smerom do Rakúska. Stratil pritom zrejme kontrolu nad vozidlom, ktoré sa prevrátilo pri výjazde z diaľnice A6, ktorá spája Slovensko s rakúskou diaľničnou sieťou.

Na mieste zasahovali záchranné zložky s piatimi vrtuľníkmi, ako aj polícia s dronom. Predpokladaného prevádzača, podľa rakúskeho denníka Kronen Zeitung muža ruskej štátnej príslušnosti, policajti zadržali, pričom pátrali po viacerých osobách, ktoré z miesta nehody ušli.

"Dnešná tragická smrť troch ľudí pri hraničnom priechode Kittsee-Jarovce znova ukazuje surovosť a bezohľadnosť prevádzačskej mafie," uviedol vo vyhlásení rakúsky minister vnútra Gerhard Karner.