Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. december 2025
< sekcia Zahraničie

Nemecká kancelárka je povzbudená talianskymi reformami

Nemecká kancelárka Angela Merkelová Foto: TASR/AP

Informovala o tom agentúra AP.

Florencia 23. januára (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes po sérii stretnutí s talianskym premiérom Matteom Renzim vyhlásila, že je povzbudená reformným smerovaním Talianska. Informovala o tom agentúra AP.

Merkelová na spoločnej tlačovej konferencii označila reformy trhu práce, ktoré prijala Renziho vláda, za "dôležitý pokrok na psychologickej úrovni".

Nemeckí podnikatelia v Taliansku jej podľa vlastných slov povedali, že sa teraz cítia slobodní v najímaní pracovníkov a "viac sa neboja nepredvídateľných nákladov".

Nedávne reformy trhu práce v Taliansku obmedzili súdne odmeny na výlučne finančné kompenzácie zamestnancom, ktorých neprávom prepustili z ekonomických dôvodov. Súdy už nemôžu nariadiť ich opätovné prijatie do zamestnania.

Renzi povedal, že Taliansko "môže a musí urýchliť reformy. Beda tomu, kto pomyslí na spomalenie".