Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Zahraničie

Nemeckí klimatickí aktivisti zablokovali cesty vo viacerých mestách

Ilustračné foto. Foto: TASR

Líderka strany Zelených v nemeckom Spolkovom sneme (Bundestag) Katharina Drögeová uviedla, že ďalším blokádam ulíc zo strany aktivistov nerozumie.

Berlín 6. februára (TASR) - Nemeckí klimatickí aktivisti v pondelok zablokovali cestné komunikácie v Berlíne, Lipsku, Magdeburgu a ďalších nemeckých mestách v snahe o vynútenie ďalších opatrení na boj proti klimatickým zmenám. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Aktivisti zo skupiny Posledná generácia (Letzte Generation) sa v Berlíne prilepili k vozovke na výjazde z diaľnice, uviedla polícia. V Hannoveri sa podľa polície taktiež dvaja aktivisti prilepili k vozovke, pričom ďalší zablokovali kruhový objazd.

Líderka strany Zelených v nemeckom Spolkovom sneme (Bundestag) Katharina Drögeová uviedla, že ďalším blokádam ulíc zo strany aktivistov nerozumie. "Aké je tu posolstvo? Čo chcú dosiahnuť?" povedala v rozhovore pre nemeckú televíziu RTL. Ak bolo cieľom tohto protestu povedať ľuďom, aby už viac necestovali do práce alebo aby nebrali svoje deti do školy, tak sa akcia a posolstvo nezhodujú, dodala.