< sekcia Zahraničie

Do oplotenia sídla kancelárky Angely Merkelovej narazilo auto

Na snímke auto po tom, čo narazilo vjazdovej brány k sídlu kancelárky Angely Merkelovej v centre Berlína v stredu 25. novembra 2020. Foto: TASR/AP

O 9:30 sa malo v budove konať zasadanie vlády.

Berlín 25. novembra (TASR) – Nemecká polícia zadržala muža, ktorý v stredu okolo desiatej hodiny zrejme úmyselne narazil autom do oplotenia úradu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Berlíne. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

Vodič automobilu vo veku 48 rokov bol telesne postihnutý a v aute mal invalidný vozík. Po incidente ho ošetrili v privolanej sanitke. Berlínska polícia nepracuje s hypotézou, že by išlo o extrémistický útok. Incident si nevyžiadal obete ani zranených. Náraz spôsobil iba nepatrnú škodu na kovovom plote.

Snímky z miesta incidentu zachytávajú policajtov kontrolujúcich prázdne vozidlo značky Volkswagen, na ktorom bol z jednej strany nápis Stop politike globalizácie a na druhej Prekliati vrahovia detí a starých ľudí.

Podľa informácií bulvárneho denníka Bild chcel muž odovzdať list kancelárke Angele Merkelovej. Bild ďalej píše, že rovnaké auto – volkswagen kombi – zrejme už vo februári 2014 narazilo do oplotenia úradu kancelárky. Aj vtedy malo na oboch stranách nápisy, a to Koniec klimatickej zmene zabíjajúcej ľudí a Nicole, milujem ťa.

Nemecká vláda neskôr vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že spolková kancelárka, ostatní členovia spolkovej vlády ani zamestnanci úradu neboli v ohrození.