< sekcia Zahraničie

Nemecko od nedele zaradí SR medzi rizikové krajiny z hľadiska covidu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Cestujúci zo Slovenska bez očkovania či prekonania ochorenia budú teraz musieť v Nemecku podstúpiť karanténu, ktorá môže trvať až desať dní.

Berlín/Bratislava 29. októbra (TASR) - Nemecká vláda od nedele zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny z hľadiska šírenia koronavírusu. Naopak, rizikovým už nebude Izrael. Vyplýva to z aktualizovaného zoznamu rizikových krajín, o ktorom v piatok informoval spravodajský server RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Ako uvádza RND, napriek prísnym opatreniam na vstupe na územie SR sa v krajine opäť začala výrazne šíriť nákaza. Za uplynulých sedem dní zaznamenali na Slovensku 434 prípadov na 100.000 obyvateľov.

Cestujúci zo Slovenska bez očkovania či prekonania ochorenia budú teraz musieť v Nemecku podstúpiť karanténu, ktorá môže trvať až desať dní. Najskôr na piaty deň budú môcť podstúpiť test na COVID-19. Testy sú zdarma. Do karantény musia aj deti – tie pod 12 rokov sa však nemusia testovať, karanténa u nich končí automaticky po piatich dňoch.

Pri príjazde zo Slovenska do Nemecka bude zároveň platiť aj povinnosť vyplniť digitálny formulár, do ktorého je potrebné priložiť potvrdenie o negatívnom teste, očkovaní či prekonaní ochorenia COVID-19.