Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Zahraničie

Nemecká polícia zasiahla voči protidemonštrantom pred nemocnicou

Ilustračná snímka. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Polícia podľa vlastných vyjadrení rozpustila aj jeden väčší pochod, kým neskôr sa po Drážďanoch pohybovalo viacero skupín.

Drážďany 14. januára (TASR) - Nemecká polícia začala konania o správnom delikte voči 22 ľuďom, ktorí chceli vo štvrtok na fakultnej klinike v Drážďanoch zabrániť protestnému zhromaždeniu proti opatreniam súvisiacim s koronavírusom. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie policajné zdroje.

Vo štvrtok vo večerných hodinách sa študenti medicíny v bielych plášťoch postavili pred budovu drážďanskej nemocnice. Na jednom z ich transparentov bolo napísané "Očkovanie namiesto nadávok". Vo viacerých skupinách na sociálnej sieti Telegram predtým kolovali výzvy na "prechádzku" v blízkosti nemocnice, píše DPA. Polícia podľa vlastných vyjadrení rozpustila aj jeden väčší pochod, kým neskôr sa po Drážďanoch pohybovalo viacero skupín.

Na sociálnych sieťach sa objavila kritika v súvislosti s tým, že policajti spísali aj osobné údaje protidemonštrantov. Vo štvrtok bola totiž účasť na verejných podujatiach obmedzená na desať osôb; od piatka je bez ohľadu na incidenciu alebo úroveň zaťaženia nemocníc povolených 200 účastníkov, pripomína DPA.

"Nezávisle od politickej motivácie je polícia viazaná právom a zákonom," uviedol v súvislosti s kritikou jeden z policajných hovorcov. Ako dodal, úlohou polície bolo dohliadať na dodržiavanie platných protipandemických opatrení.

Nemecko v stredu zaznamenalo rekordný denný počet vyše 80.000 nových prípadov nákazy koronavírusom a 384 obetí ochorenia COVID-19.