Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. december 2025Meniny má Dagmar
< sekcia Zahraničie

NAHLÁSENÁ BOMBA: Z vlaku evakuovali 350 osôb

Mačka počas rannej vychádzky blízko koľajníc metra vo Frankfurte nad Mohanom 4. augusta 2020. Foto: TASR/AP

Hovorca miestnej polície povedal, že neznáma osoba v telefonáte oznámila, že vo vlaku smerujúceho z Hamburgu na ostrov Sylt sa môže nachádzať bomba.

Berlín 10. júla (TASR) - Viac ako 350 cestujúcich museli v sobotu večer evakuovať z vlaku na severe Nemecka pre nahlásenú bombu. Uviedla to miestna polícia, informuje TASR podľa správy agentúry DPA.

Hovorca miestnej polície povedal, že neznáma osoba v telefonáte oznámila, že vo vlaku smerujúceho z Hamburgu na ostrov Sylt sa môže nachádzať bomba.

V dôsledku tejto udalosti bolo pri meste Bredstedt na severe Nemecka z vlaku evakuovaných zhruba 350 cestujúcich, ktorých na najbližšiu stanicu odviezol autobus. Polícia vlak prehľadala, dodal hovorca.

Vlaková doprava medzi mestami Husum a Bredstedt bola obnovená krátko pred 20.00 h, uviedli nemecké železnice.

Na ostrove Sylt, kde tento vlak mieril, mal tento víkend svadbu nemecký minister financií Christian Lindner s novinárkou Francou Lehfeldtovou. Medzi pozvanými hosťami bol aj nemecký kancelár Olaf Scholz či predseda nemeckej opozičnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Friedrich Merz, píše DPA.