< sekcia Zahraničie

Prevádzku na letisku v Berlíne nakrátko prerušili pre nájdenú bombu

Na snímke informačná tabuľa hlási zrušenie letov na hlavnom letisku Tegel v Berlíne 10. marca 2017. Zrušenie 455 letov si dnes vyžiadal štrajk pozemného personálu. Na jednodňovú protestnú akciu vyzvalo zamestnancov letísk Tegel a Schönefeld odborové hnutie Verdi. Foto: TASR/AP

Bombu našli počas stavebných prác na leteckej dráhe, uviedol hovorca letiska. Na mieste sú pyrotechnici, ktorí sa snažia získať o situácii prehľad.

Berlín 29. novembra (TASR) - Prevádzku na letisku Schönefeld v hlavnom meste Nemecka Berlín museli v piatok nakrátko prerušiť z dôvodu nálezu leteckej bomby z čias druhej svetovej vojny. Informoval o tom denník Der Tagesspiegel s odvolaním sa na hovorcu letiska.

Ako informovali predstavitelia letiska na Twitteri, lety boli medzičasom nateraz opäť obnovené a letecké operácie môžu naďalej bezpečne prebiehať.

Bombu našli počas stavebných prác na leteckej dráhe, uviedol hovorca letiska. Na mieste sú pyrotechnici, ktorí sa snažia získať o situácii prehľad. Viaceré pristávajúce lety boli presmerované.

V piatok zasadá aj dozorná rada leteckej spoločnosti Berlin-Brandenburg. Jej šéf Engelbert Lütke Daldrup má vyhlásiť konkrétny termín oficiálneho otvorenia nového letiska Berlin-Brandenburg. Očakáva sa, že letisko by malo byť s oneskorením deviatich rokov otvorené v októbri 2020.