Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Zahraničie

Nigéria hlási po útoku radikálov a nehode vrtuľníka 36 mŕtvych vojakov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Hovorca nigérijskej armády vo štvrtok uviedol, že v pri pondelkovom útoku zomrelo 25 vojakov a vojenský vrtuľník následne havaroval za doteraz nevysvetlených okolností.

Lagos 18. augusta (TASR) - Celkom 36 nigérijských vojakov prišlo o život pri útokoch ozbrojených militantov na severozápade Nigérie a následnej havárii evakuačného letu. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry DPA.

Hovorca nigérijskej armády vo štvrtok uviedol, že v pri pondelkovom útoku zomrelo 25 vojakov a vojenský vrtuľník následne havaroval za doteraz nevysvetlených okolností. Pri nehode prišli o život dvaja piloti, ďalšie dve osoby a sedem zranených vojakov.

Militanti v centrálnej a severnej časti Nigérie rabujú dediny a zároveň zabíjajú či unášajú ľudí. Na severozápade sú časté aj útoky islamistických teroristických zoskupení ako Boko Haram.

Nigéria je najľudnatejšia africká krajina s približne 220 miliónmi obyvateľov. Bezpečnostná situácia je slabá a vláda preto čelí kritike za možnú prípravu vojenského zásahu v susednom Nigeri. Tam armáda 26. júla zosadila demokraticky zvoleného prezidenta Mohameda Bazouma.