Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 18. máj 2026Meniny má Viola
< sekcia Zahraničie

Pri páde lavíny v nórskom regióne Troms zahynuli traja Francúzi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V regióne Troms platila po niekoľkých zosuvoch snehu výstraha pred lavínami. V tej istej oblasti zahynul 30. marca v dvoch lavínach jeden človek a sedem ľudí utrpelo zranenia.

Oslo 8. apríla (TASR) - Traja francúzski lyžiari prišli vo štvrtok o život pri páde lavíny v regióne Troms ležiacom na severe Nórska. Vo štvrtok to oznámila miestna polícia s tým, že išlo o šesťdesiatnikov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Lyžiari boli súčasťou deväťčlennej skupiny Francúzov, ktorí sa v čase nešťastia nachádzali na hore Kavringtinden. Lavína zavalila troch ľudí, ktorých sa zvyšku skupiny podarilo vyhrabať a okamžite začali s ich resuscitáciou, uviedol pre AFP veliteľ záchrannej akcie Karl Erik Thomassen.

Po príchode leteckých záchranárov skonštatoval prítomný lekár smrť troch ľudí, dodal Thomassen. Polícia zatiaľ nezverejnila totožnosť obetí.

V regióne Troms platila po niekoľkých zosuvoch snehu výstraha pred lavínami. V tej istej oblasti zahynul 30. marca v dvoch lavínach jeden človek a sedem ľudí utrpelo zranenia.