< sekcia Zahraničie

Novým koronavírusom sa nakazil katalánsky premiér Quim Torra

Katalánsky premiér Quim Torra, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V Španielsku pribudlo za posledných 24 hodín takmer 1000 prípadov nákazy novým koronavírusom.

Barcelona 16. marca (TASR) - Súčasný katalánsky premiér Quim Torra v pondelok oznámil, že má pozitívny test na nový koronavírus a od nedele je v izolácii v premiérskej rezidencii v Barcelone. Informovala o tom agentúra Reuters.

Torra podstúpil test na koronavírus, keď po stretnutí s osobou, ktorej potvrdili prítomnosť vírusu v tele, vykazoval typické príznaky, píše denník El País. Pozitívne testovaný na koronavírus SARS-CoV-2 bol už skôr aj podpredseda regionálnej vlády Pere Aragones, ktorý to oznámil v nedeľu.

Minulý týždeň boli pozitívne testovaní na koronavírus manželka španielskeho premiéra Pedra Sáncheza Begona Gómezová, dvaja členovia Sánchezovho vládneho kabinetu, ministerka pre rovnosť príležitostí a minister pre regionálne záležitosti.

V Španielsku pribudlo za posledných 24 hodín takmer 1000 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ich celkový počet sa tak zvýšil na 8744. O deväť stúpol aj počet obetí a dosiahol tak číslo 297.

Počet nových prípadov bol v pondelok výrazne nižší než počas víkendu, keď za 24 hodín zo soboty na nedeľu pribudlo až 2000 infikovaných osôb, poznamenala AFP.

Španielsko je momentálne druhou najviac zasiahnutou krajinou v Európe, čo sa týka počtu osôb nakazených koronavírusom. Predstihuje ho už len Taliansko.