< sekcia Zahraničie

VIDEO: Obama šaškuje pred zrkadlom, pripomína tým zdravotné poistenie

Barack Obama šaškuje vo videu pred zrkadlom, aby mladým pripomenul zdravotné poistenie. Foto: Youtube.com

Dvojminútový reklamný videoklip sa objavil vo štvrtok na serveri Buzzfeed, ktorý sledujú najmä mladí ľudia. Videli ho už milióny ľudí.

Washington 13. februára (TASR) - Americký prezident Barack Obama nakrútil videoklip, v ktorom na seba robí grimasy pred zrkadlom, hrá imaginárny basketbal vo svojej kancelárii a trénuje výslovnosť slova február, aby pripomenul mladým Američanom, že je najvyšší čas uzavrieť zmluvu o zdravotnom poistení.

Dvojminútový reklamný videoklip sa objavil vo štvrtok na serveri Buzzfeed, ktorý sledujú najmä mladí ľudia. Videli ho už milióny ľudí.Na videu nazvanom Čo robí prezident Obama, keď sa nik nepozerá? si šéf Bieleho domu robí s paličkou "selfie" fotku, strieľa z pištole vytvorenej z prstov ruky a šaškuje pred zrkadlom, dokonca na seba vyplazuje jazyk - za sprievodu svižnej džezovej hudby. Potom vypáli: "Uzávierka prihlášok na zdravotné poistenie je 15. februára... V mnohých prípadoch ho dostanete za menej ako 100 dolárov mesačne. Podrobnosti o tom, ako ho uzavrieť, nájdete na webovej stránke healthcare.gov," citovala Obamu tlačová agentúra DPA.

Okrem Obamu vystupuje v klipe aj mladý muž, ktorý na inom mieste ako prezident robí v tom istom čase takmer to isté. V závere príbehu tento muž vstupuje do Obamovej kancelárie a hovorí mu: "Pán prezident?", na čo Obama dvihne ruky a spýta sa: "Môžem žiť?"