< sekcia Zahraničie

Obamovcom zomrel pes Bo, ktorý im robil spoločnosť v Bielom dome

Na archívnej snímke americký prezident Barack a prvá dáma USA Michelle Obamová čítajú deťom z knihy Where the Wild things Are počas veľkonočného gúľania vajíčok v areáli Bieleho domu vo Washingtone 9. apríla 2012. Vľavo dole prvý pes Bo. Foto: TASR/AP

Bo nebol jediným psom, ktorý robil Obamovcom spoločnosť v Bielom dome. V roku 2013 sa k nemu pripojil Sunny — tiež portugalský vodný pes.

Washington 10. mája (TASR) - Rodina bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu prišla cez víkend o svojho zvieracieho člena. V sobotu zomrel portugalský vodný pes Bo, ktorý mal 12 rokov, informovala v nedeľu agentúra DPA.

Obamovci stratili "skutočného priateľa a verného spoločníka", napísal 59-ročný exprezident na Twitteri a pripojil aj fotografie.

Bo podľa neho vydržal všetok rozruch spojený so životom v Bielom dome — štekal, ale nehrýzol, mal rád deti a v lete rád skákal do bazéna. Obľuboval zvyšky jedla a mal "skvelú srsť", prezradil Obama.

"Bol presne to, čo sme potrebovali, a viac, ako sme kedy čakali. Bude nám veľmi chýbať," uzatvoril.

Bývalá prvá dáma Michelle Obamová takisto na Twitteri doplnila, že Bo bojoval s rakovinou.

Bo nebol jediným psom, ktorý robil Obamovcom spoločnosť v Bielom dome. V roku 2013 sa k nemu pripojil Sunny — tiež portugalský vodný pes.

Domáce zvieratá — najmä psy — majú v Bielom dome dlhú tradíciu. Pokračuje v nej aj súčasný prezident Joe Biden. Bidenovci majú dvoch nemeckých ovčiakov, ku ktorým čoskoro pribudne mačka. Bidenov predchodca Donald Trump bol prvým americkým prezidentom v novodobých dejinách, ktorého rodina nevlastnila psa.