Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Zahraničie

Olaf Scholz prisľúbil Ukrajine ďalšie systémy protivzdušnej obrany

Na snímke nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: TASR/AP

Spolkový kancelár tiež uviedol, že lídri členských krajín NATO počas summitu rozhodnú o konkrétnych plánov v oblasti spoločnej obrany.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Washington 10. júla (TASR) - Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz označil doterajšiu podporu Ukrajiny systémami protivzdušnej obrany za veľký krok. Takisto tejto krajine prisľúbil ďalšie takéto systémy, informuje TASR podľa agentúr DPA a Reuters.

"Z môjho pohľadu tento proces nie je uzavretý," povedal Scholz pred stretnutím s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským vo Washingtone.

Spojené štáty a viacero ďalších krajín NATO v utorok uviedli, že pošlú Ukrajine v nadchádzajúcich mesiacoch desiatky systémov protivzdušnej obrany vrátane najmenej štyroch systémov Patriot. Ukrajina v apríli žiadala sedem takýchto Patriotov, pripomína DPA. Nemecko jej už dodalo tri. Nemecko tým podľa neho urobilo jeden veľký krok a usiluje sa presvedčiť aj ostatných, že je to nevyhnutné.

Spolkový kancelár tiež uviedol, že lídri členských krajín NATO počas summitu rozhodnú o konkrétnych plánov v oblasti spoločnej obrany.