Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Zahraničie

Orbán rokoval s Le Penovou o posilňovaní európskej pravice

Na archívnej snímke maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: TASR/AP

S Le Penovou, ktorá je predsedníčkou poslaneckého klubu svojej strany Národné združenie (RN) v dolnej komore francúzskeho parlamentu, maďarský premiér rokoval aj o politickom presadzovaní hodnôt.

Budapešť 28. septembra (TASR) - Zhodnotenie rastúceho vplyvu európskej pravice, najmä s ohľadom na budúcoročné voľby do Európskeho parlamentu, bolo hlavnou témou stredajšieho rokovania predsedu maďarskej vlády a predsedu vládnej strany Fidesz Viktora Orbána s francúzskou krajne pravicovou političkou Marine Le Penovou. Agentúre MTI to uviedol Orbánov hovorca Bertalan Havasi, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

S Le Penovou, ktorá je predsedníčkou poslaneckého klubu svojej strany Národné združenie (RN) v dolnej komore francúzskeho parlamentu, maďarský premiér rokoval aj o politickom presadzovaní hodnôt, akými sú rodina, národ a kresťanstvo. Tie sú v centre strán maďarského vládneho bloku Fidesz-KDNP i francúzskej strany RN.

"Národné, konzervatívne strany kontinentu musia dať spoločnú a silnú odpoveď na imperiálne ašpirácie Bruselu, jeho neúspešnú hospodársku politiku a jeho promigrantské iniciatívy," zaznelo na stretnutí.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)