Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Zahraničie

Ostrov Capri pre problémy s dodávkami vody zakázal vstup turistom

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Barbora Michalíková

Niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z miest Neapol a Sorrento na juhu Talianska sa preto muselo počas cesty otočiť.

Rím 22. júna (TASR) - Taliansky ostrov Capri od sobotňajšieho rána zakázal turistom vstup pre problémy s dodávkami vody z pevniny. Podľa agentúry AFP hrozí, že dovolenková destinácia zostane vyprahnutá, informuje TASR.

Zákaz vydal starosta Capri Paolo Falco. Niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z miest Neapol a Sorrento na juhu Talianska sa preto muselo počas cesty otočiť. V prístavoch zároveň okamžite zrušili predaj lístkov na prepravu trajektom, dodala agentúra ANSA.

Spoločnosť Gori zodpovedná za dodávky vody z pevniny na ostrov uviedla, že ešte vo štvrtok došlo k technickej poruche na vodovodnom potrubí v obci Castellammare di Stabia, ktoré zásobuje Capri aj Sorrentský polostrov. Poruchu sa odvtedy podarilo opraviť, problémy s dodávkami na Capri však naďalej pretrvávajú.

Na ostrov môžu teraz vstúpiť iba tamojší obyvatelia. Podľa starostu Capri v tejto núdzovej situácii nemá žiadne zásoby vody, ktoré by mohli uspokojiť potreby turistov a obyvateľov. Na väčšine ostrova voda stále je, ale nádrže sa vyprázdňujú, dodal Falco s tým, že situáciu by väčšmi zhoršili tisícky turistov, ktorí tam denne prichádzajú.

Capri sa nachádza v Neapolskom zálive na západnom pobreží Talianska a je známy svojimi bielymi domčekmi, luxusnými hotelmi a pobrežím lemovaným zátokami. Na ostrove žije približne 13.000 stálych obyvateľov, ale v letných mesiacoch tam prichádza množstvo návštevníkov.