Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. júl 2024Meniny má Nina
< sekcia Zahraničie

Ostrov Capri zrušil zákaz vstupu turistom vydaný pre nedostatok vody

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Barbora Michalíková

V dôsledku zákazu sa v sobotu ráno niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z Neapola a Sorrenta na juhu Talianska muselo počas plavby otočiť a vrátiť.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Rím 22. júna (TASR) - Úrady na talianskom ostrove Capri v sobotu večer odvolali zákaz vstupu turistom, ktorý bol vydaný v sobotu ráno pre problémy s dodávkami vody z pevniny. Ako informovala agentúra AFP, starosta Capri Paolo Falco uviedol, že zákaz bol odvolaný po odstránení technického problému, ktorý bránil dodávkam vody.

Zákaz vydal Falco. Objasnil, že ostrovu hrozil nedostatok vody, ktorý by sa zhoršil príchodom tisícok turistov. Miestnych obyvateľov sa zákaz netýkal - mali povolené odčerpať si zo zásobovacej cisterny 25 litrov pitnej vody na domácnosť.

Ostrov Capri sa nachádza v Neapolskom zálive. Je známy svojimi bielymi domami a vilami, luxusnými hotelmi a pobrežím lemovaným zátokami. Žije na ňom približne 13.000 stálych obyvateľov, ale v letných mesiacoch priťahuje mnoho jednodňových výletníkov.

V dôsledku zákazu sa v sobotu ráno niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z Neapola a Sorrenta na juhu Talianska muselo počas plavby otočiť a vrátiť. V prístavoch zároveň okamžite zrušili predaj lístkov na prepravu trajektom, uviedla agentúra ANSA.