Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Zahraničie

PADALI LAVÍNY: Po silnom snežení v Rakúsku zahynul český lyžiar

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Lavínu po silnom snežení hlásili aj v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Podľa prvých informácií zasypala dvoch ľudí.

Viedeň 3. decembra (TASR) – Pri lavíne v Rakúsku prišiel o život 51-ročný lyžiar z Česka. Oznámila to v nedeľu večer rakúska polícia, informuje TASR na základe správ agentúr DPA a APA.

Muž podľa polície spustil v lyžiarskom stredisku Mölltaler Gletscher v spolkovej krajine Korutánsko. Masa snahu ho strhla a zasypala. Svedkovia lyžiara vytiahli, oživiť sa ho však nepodarilo. Pomôcť už nedokázali ani zdravotníci, ktorí na miesto dorazili vrtuľníkom.

Lavínu po silnom snežení hlásili aj v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Podľa prvých informácií zasypala dvoch ľudí. Pátranie 22-členného tímu za pomoci vrtuľníka a psov po niekoľkých hodinách prerušili. Správy o nezvestných sa nepotvrdili.

V sobotu vo veľkej časti Rakúska napadalo pol metra a viac snehu. V niektorých regiónoch vyhlásili vysoký stupeň lavínového nebezpečenstva.

V nedeľu bolo bez elektriny stále ešte najmenej 20.000 domácností v krajine. Situácia na cestách sa po zmiernení zrážok zlepšila, mnohé však blokovali spadnuté stromy. Dôsledky sneženia podľa spoločnosti ÖBB naďalej pociťovali v železničnej doprave.