Quantcast
< sekcia Zahraničie

Pandémia stále nepriaznivo ovplyvňuje počty návštevníkov Louvru

Návštevníci odchádzajú od zatvoreného múzea Louvre v Paríži. Foto: TASR /AP

Louvre bol pre návštevníkov úplne zatvorený od 1. januára do 19. mája 2021, a to v rámci opatrení Francúzska proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Paríž 5. januára (TASR) - Pandémia koronavírusu má stále nepriaznivý vplyv na počet ľudí navštevujúcich múzeum Louvre v Paríži. V stredu o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Hoci počet návštevníkov Louvru dosiahol vlani podľa webu Art Newspaper 2,8 milióna a bol tak o 100.000 vyšší oproti roku 2020, údaj klesol až o 70 percent v porovnaní s rokom 2019, keď Louvre navštívilo 9,6 milióna ľudí. Informácie prinieslo v stredu aj samotné múzeum.

Louvre bol pre návštevníkov úplne zatvorený od 1. januára do 19. mája 2021 (o mesiac menej než v roku 2020), a to v rámci opatrení Francúzska proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Takmer dve tretiny vlaňajších návštevníkov pochádzali zo širšej oblasti Paríža, spresnilo múzeum.

V roku 2018 navštívilo Louvre rekordných 10,2 milióna ľudí a vtedy sa pokladalo za najviac navštevované múzeum na svete. Pred pandémiou koronavírusu bolo obzvlášť populárne u turistov z neeurópskych krajín – hlavne z USA a Číny –, ktorí tvorili 75 percent všetkých návštevníkov.