Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia Zahraničie

Pápež František chce navštíviť Kosovo

Pápež František v piatok 4. augusta 2023. Foto: TASR/AP

František tiež zdôraznil, že nenavštívi žiadnu veľkú európsku krajinu, kým "neobehne" tie menšie.

Madrid 4. augusta (TASR) – Pápež František chce navštíviť Kosovo. Uviedol to v rozhovore pre španielsky katolícky týždenník Vida Nueva, ktorý zverejnili v piatok. TASR o tom informuje podľa agentúry APA.

Na ceste do Kosova sa pracuje, zatiaľ však nie je isté, či sa uskutoční, spresnila hlava katolíckej cirkvi. František tiež zdôraznil, že nenavštívi žiadnu veľkú európsku krajinu, kým "neobehne" tie menšie.

"Začal som s Albánskom a bol som síce v Štrasburgu, no nie vo Francúzsku. Aj keď pocestujem do Marseille, nebudem cestovať do Francúzska," povedal pápež. V roku 2014 bol niekoľko hodín v Štrasburgu na návšteve Európskeho parlamentu a Rady Európy. V septembri sa v Marseille zúčastní na ekumenickom podujatí Rencontres Méditerranéennes (Stredomorské stretnutia).

V súčasnosti je pápež v Portugalsku pri príležitosti Svetových dní mládeže 2023. Koncom augusta má na programe oficiálnu návštevu Mongolska.

V rozhovore potvrdil plány na cestu do rodnej Argentíny, kde nebol od svojho zvolenia za pápeža v roku 2013. "Momentálne myslím len na Argentínu. A možno Uruguaj," povedal František.