Quantcast
< sekcia Zahraničie

Pápež František ukončil svoju štvordňovú návštevu Bahrajnu

Pápež František udeľuje požehnanie počas stretnutia s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a pastoračnými pracovníkmi v kostole Najsvätejšieho srdca v Manáme v nedeľu 6. novembra 2022. Foto: TASR/AP

V nedeľu František navštívil kostol Najsvätejšieho srdca v Manáme a vyzval katolíkov, aby boli neúnavnými podporovateľmi dialógu s inými vierovyznaniami.

Manáma 6. novembra (TASR) - Pápež František v nedeľu na záver svojej návštevy Bahrajnu uviedol, že sa modlí za "trpiace národy na Blízkom východe". TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

V záverečnom príhovore pred odletom do Ríma pápež vyzval veriacich, aby sa modlili "za Ukrajinu, ktorá tak veľmi trpí" a za ukončenie vojny.

František poslal odkaz aj libanonským veriacim, že sa modlí za "ich milovanú krajinu, ktorá je unavená a ťažko skúšaná", ako aj za všetky trpiace národy na Blízkom východe.

Pápež sa počas štvordňového pobytu v Bahrajne, kam pricestoval pri príležitosti fóra o dialógu medzi náboženstvami, stretol s moslimskými lídrami i katolíkmi z Perzského zálivu. V sobotu odslúžil omšu pod holým nebom pre približne 30.000 ľudí.

V nedeľu František navštívil kostol Najsvätejšieho srdca v Manáme a vyzval katolíkov, aby boli "neúnavnými podporovateľmi dialógu" s inými vierovyznaniami. "Usilujme sa byť strážcami a budovateľmi jednoty... v multináboženských a multikultúrnych spoločnostiach, v ktorých sa nachádzame," povedal.

Pápež používal počas návštevy Bahrajnu invalidný vozík a paličku na pomoc pri chôdzi pre pretrvávajúce problémy s kolenom.

V Bahrajne, moslimskom ostrovom štáte v Perzskom zálive s približne 1,5 milióna obyvateľov, žije podľa Vatikánu okolo 80.000 katolíkov. Mnohí sú migrujúcimi pracovníkmi z južnej Ázie, ktorí tam zarábajú na živobytie svojich rodín.