Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 25. september 2023Meniny má Vladislav
< sekcia Zahraničie

Pápež odsúdil eskaláciu napätia na Blízkom východe

Pápež František, Vatikán, archívne foto. Foto: TASR/AP

František (86) tak narážal na smrť desiatich Palestínčanov pri štvrtkovom zásahu izraelskej polície v utečeneckom tábore na Západnom brehu Jordánu a následnom útoku 21-ročného Palestínčana.

Vatikán 29. januára (TASR) - Pápež František v nedeľu odsúdil najnovšiu vlnu násilností na Blízkom východe. Obe strany izraelsko-palestínskeho konfliktu vyzval, aby hľadali mierové riešenie. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

"Špirála smrti, ktorá sa každým dňom zväčšuje, len uzatvára tých pár zábleskov dôvery, ktoré medzi týmito dvoma národmi existujú," povedal pápež po tradičnej modlitbe Anjel Pána na Námestí svätého Petra.

František (86) tak narážal na smrť desiatich Palestínčanov pri štvrtkovom zásahu izraelskej polície v utečeneckom tábore na Západnom brehu Jordánu a následnom útoku 21-ročného Palestínčana, ktorý v piatok pri synagóge vo východnom Jeruzaleme zastrelil sedem ľudí.

"Od začiatku roka zahynuli desiatky Palestínčanov po stretoch s izraelskou armádou... Vyzývam obe vlády a medzinárodné spoločenstvo, aby bezodkladne našli iné spôsoby vrátane dialógu a úprimného hľadania mieru," uviedol pápež.

Podľa agentúry AFP zahynulo vlani v Izraeli a na palestínskych územiach najmenej 200 Palestínčanov a 26 Izraelčanov.