Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Zahraničie

Pápeža Františka prepustili z nemocnice v Ríme

Pápež František podpisuje sadru dieťaťa pri odchode z Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v Ríme v sobotu 1. apríla 2023. Foto: TASR/AP

Správu aktualizujeme.Pápeža bolo vidieť odchádzať späť do Vatikánu na prednom sedadle bieleho vozidla Fiat 500, z ktorého kýval skupine novinárov zhromaždených pred nemocnicou, priblížila agentúra AP.

Vatikán 1. apríla (TASR) - Pápeža Františka prepustili v sobotu predpoludním z nemocnice Genelli v Ríme, kde bol hospitalizovaný od stredy pre zápal priedušiek. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Pápeža prepustili z nemocnice tri dni po tom, čo ho prijali pre problémy s dýchaním. Následne mu bola diagnostikovaná bronchitída a lekári ho liečili infúznym podávaním antibiotík.

Pápeža bolo vidieť odchádzať späť do Vatikánu na prednom sedadle bieleho vozidla Fiat 500, z ktorého kýval skupine novinárov zhromaždených pred nemocnicou, priblížila agentúra AP. Pápež dokonca zažartoval, že je "stále nažive" a usmieval sa na žurnalistov a ďalších prítomných, dodala AFP.

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni oznámil, že pápež sa vrátil do svojej vatikánskej rezidencie Santa Marta, píše agentúra APA. Bruni dodal, že pápež sa poďakoval vedúcemu nemocnice Marcovi Elefantimu, ako aj jeho asistentom a všetkým lekárom a ošetrovateľom, ktorí sa o neho v uplynulých dňoch starali.

Novinárom pápež povedal, že po stredajšej generálnej audiencii sa necítil dobre, ale nemal "žiaden strach". Podľa médií vyzeral byť v sobotu v dobrom stave, avšak hovoril veľmi potichu. Po odchode z nemocnice tiež objal manželov, ktorí počas noci na sobotu prišli o päťročnú dcéru.

Pápež František (86) sa má na Kvetnú nedeľu zúčastniť na omši na Námestí svätého Petra. Touto bohoslužbou sa začne séria obradov Veľkonočného týždňa. Ako už bolo avizované, veľkonočné omše budú namiesto pápeža celebrovať kardináli. Najvyšší pontifex by však mohol sedieť v blízkosti oltáru a omšiam oficiálne predsedať.