Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 1. apríl 2023Meniny má Hugo
< sekcia Zahraničie

Nešťastie v Studénke má tretiu obeť, zranený z vlaku zomrel v noci

Na snímke zrážka vlaku Pendolino a nákladného automobilu pri meste Studénka v Moravskosliezskom kraji, okres Nový Jičín, v stredu 22. júla 2015. Foto: TASR/Drážní inspekce

Úmrtie pacienta potvrdil aj hovorca Fakultnej nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

Praha 23. júla (TASR) - Už tretiu obeť má tragická železničná nehoda v českom meste Studénka, okres Nový Jičín, kde v stredu ráno na železničnom priecestí zrazil rýchlik Pendolino kamión. Ďalší zranený z vlaku zomrel v noci nadnes v ostravskej fakultnej nemocnici. Polícii sa medzičasom podarilo vypočuť vodiča poľského kamiónu, informuje dnes spravodajský server Novinky.cz.O ďalšej obeti informovala dnes ráno hovorkyňa ostravskej polície Gabriela Holčáková. "V noci zomrela tretia obeť vlakového nešťastia. Ešte v stredu večer bol vykonaný výsluch podozrivého vodiča nákladného vozidla. K úkonu bol prizvaný tlmočník a vodič sa k udalosti vyjadril," uviedla hovorkyňa.

Ďalšie podrobnosti vzťahujúce sa k výsluchu polícia nateraz neuviedla, zverejní ich neskôr v priebehu dneška. Podľa Holčákovej je pravdepodobné, že poľského vodiča obvinia. V prípade odsudzujúceho verdiktu pred českým súdom by mohol za mrežami stráviť až desať rokov.

Úmrtie pacienta potvrdil aj hovorca Fakultnej nemocnice Ostrava Tomáš Oborný. "V prípade ostatných troch ťažko zranených sa zdravotníkom darí ich stav zvládať, situácia je však naďalej vážna," doplnil Oborný.

Celkovo vo fakultnej nemocnici v Ostrave prijali deväť zranených, z ktorých štyroch prepustili do domácej starostlivosti. Ďalší dvaja boli v kritickom stave a dvaja v stave veľmi a jeden v stredne vážnom. Zvyšných z celkovo 18 zranených cestujúcich z vlaku previezli do novojičínskej nemocnice.

Vlak Pendolino sa na železničnom priecestí v Studénke v plnej rýchlosti v stredu ráno zrazil s poľským kamiónom prevážajúcim plech. Vodič nákladného vozidla vošiel do priecestia i napriek rozsvieteným výstražným svetlám. Vlak po náraze vozidlo rozmetal a utrhol mu kabínu.Na mieste tragédie prišli o život dvaja cestujúci vlaku vo veku 39 a 49 rokov, tretí človek zraneniam podľahol v noci nadnes v nemocnici a 18 ľudí utrpelo zranenia.

Nešťastie sa stalo neďaleko miesta, kde v roku 2008 vlak EuroCity narazil do zrúteného mostného pilieru. Pri havárii vtedy zomrelo osem ľudí, dodali Novinky.cz.