< sekcia Zahraničie

V Anglicku po otvorení pubov zasahovala polícia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bary a reštaurácie v Anglicku sa mohli v sobotu znovu otvoriť po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.

Londýn 5. júla (TASR) - Po opätovnom otvorení barov a reštaurácií v rámci uvoľňovaní epidemiologických obmedzení zadržala polícia v Anglicku štyri osoby za narušenie verejného poriadku. Viacero pubov v stredoanglickom grófstve Nottinghamshire sa rozhodlo predbežne znova zatvoriť, oznámila tamojšia polícia v noci na nedeľu.

Vo vyhlásení sa uvádza, že samotná polícia o uzavretie pubov nežiadala, pričom väčšina oslavujúcich sa správala zodpovedne, informuje agentúra DPA.

Bary a reštaurácie v Anglicku sa mohli v sobotu znovu otvoriť po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu. Prevádzkovatelia i návštevníci musia dodržiavať prísne nariadenia - hostia musia napríklad odovzdať kontaktné údaje, objednávky môžu byť prijímané len pri stole alebo cez aplikáciu. Napriek tomu sa objavili obavy, že by mohlo dôjsť k alkoholickým excesom a potýčkam.

Toto uvoľnenie opatrení sa týka zatiaľ len Anglicka a Severného Írska. V Škótsku a Walese musia ľudia ešte istý čas vydržať, kým budú môcť znova ísť do pohostinských zariadení. Každá z týchto časti Spojeného kráľovstva si totiž stanovuje vlastné nariadenia zamerané proti šíreniu koronavírusu, približuje DPA.