< sekcia Zahraničie

Po troch dňoch rekordov v nových prípadoch hlásia poľské úrady pokles

Zdravotná sestra s ochrannýn štítom na hlave drží dokumentáciu pacienta, ktorý čaká na koronavírusový test pred nemocnicou vo Varšave, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Celkový počet infikovaných v krajine dosiahol 46.894.

Varšava 2. augusta (TASR) - V Poľsku zaznamenali za posledných 24 hodín 548 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je pokles oproti uplynulým trom dňom, keď úrady hlásili rekordné prírastky nových prípadov - viac ako 600 denne. Celkový počet infikovaných tak v Poľsku dosiahol 46.894, informovala v nedeľu tlačová agentúra PAP s odvolaním sa na vyhlásenie poľského ministerstva zdravotníctva.

V sobotu poľské úrady evidovali 658, v piatok 657 a vo štvrtok 615 nových infikovaných.

Za posledný deň ochoreniu COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, podľahlo v Poľsku ďalších desať ľudí vo veku od 55 do 95 rokov, čím sa počet obetí zvýšil na 1731.

Prvý prípad nákazy novým koronavírusom, ktorý sa do zvyšku sveta rozšíril z pevninskej Číny, zaznamenali v Poľsku 4. marca. Stav epidémie bol v krajine vyhlásený 20. marca a 31. marca poľská vláda zaviedla ďalšie opatrenia obmedzujúce pohyb osôb. Niektoré zo zavedených opatrení boli 20. apríla zmiernené, pričom k ich ďalšiemu zmierňovaniu dochádzalo v priebehu mája i júna.