Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Zahraničie

Po výbuchu v továrni na čokoládu v Pennsylvánii evidujú dve obete

Záchranári pracujú na mieste smrteľného výbuchu v továrni na čokoládu v meste West Reading, Pennsylvánia , v piatok 24. marca 2023. Foto: TASR/AP

Šéf miestnej polície Wayne Holben povedal, že vyslobodenie jednej osoby z trosiek dáva nádej, že nájdené budú aj ďalšie osoby.

Filadelfia 26. marca (TASR) - Predstavitelia mesta West Reading v americkom štáte Pennsylvánia v sobotu potvrdili, že v spojitosti s výbuchom v továrni na čokoládu oficiálne naďalej evidujú dve úmrtia. Uviedli to potom, ako Tamojší Úrad pre riadenie núdzových situácií predtým informoval o piatich obetiach. TASR správu prevzala z agentúry AP.

K výbuchu došlo v piatok pred 17.00 h miestneho času v továrni spoločnosti R.M. Palmer v malom meste West Reading asi 96 kilometrov severozápadne od Filadelfie. Záchranárom sa v noci podarilo z trosiek vyslobodiť jednu osobu. Naďalej však pátrajú po ďalších piatich nezvestných.

Šéf miestnej polície Wayne Holben povedal, že vyslobodenie jednej osoby z trosiek dáva nádej, že nájdené budú aj ďalšie osoby.

Pennsylvánsky Úrad pre riadenie núdzových situácií v sobotu uviedol, že výbuch si vyžiadal už päť obetí. Neskôr dodal, že po získaní nových informácií sa ukázalo, že pri explózii zahynuli dvaja ľudia a ďalších päť je nezvestných. Osem osôb po explózii hospitalizovali v miestnej nemocnici.

Holben uviedol, že výbuch jednu budovu zničil a ďalšiu poškodil. Dodal, že príčina explózie je predmetom vyšetrovania.

Firma R.M. Palmer vyrába čokoládu od roku 1948 a vo West Reading zamestnáva 850 ľudí, píše AP.