Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Zahraničie

Po výbuchu v továrni na čokoládu v USA našli telá všetkých obetí

Záchranári a ťažká technika na mieste smrteľného výbuchu v továrni na čokoládu v meste West Reading v Pensylvánii v sobotu 25. marca. Foto: TASR/AP

Záchranárom sa bezprostredne po explózii podarilo z trosiek vyslobodiť jednu osobu. Potvrdili dve úmrtia a po piatich ľuďoch pátrali.

Filadelfia 27. marca (TASR) - Na mieste piatkového výbuchu v továrni na čokoládu v americkom štáte Pensylvánia už objavili telá všetkých siedmich obetí. V pondelok o tom informovali tamojší predstavitelia.

Starostka mesta West Reading Samantha Kaagová vo vyhlásení uviedla, že mená obetí nebudú zverejnené, kým polícia neinformuje ich príbuzných. TASR správu prevzala z agentúry AP.

K výbuchu došlo v piatok pred 17.00 h miestneho času v továrni spoločnosti R.M. Palmer v malom meste West Reading ležiacom asi 96 kilometrov severozápadne od Filadelfie. Záchranárom sa bezprostredne po explózii podarilo z trosiek vyslobodiť jednu osobu. Potvrdili dve úmrtia a po piatich ľuďoch pátrali.

Šéf miestnej polície Wayne Holben povedal, že identitu ďalších piatich obetí, ktorých pozostatky záchranári objavili v nedeľu večer, potvrdí regionálny úrad koronera.

Agentúra AP uviedla, že záchranári použili pri pátraní po telách obetí zariadenia vybavené termovíziou a ťažké mechanizmy na odpratávanie trosiek. Dodala, že príčina požiaru nateraz nie je známa a bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.