< sekcia Zahraničie

V Británii stúpol počet obetí nového koronavírusu o viac ako 800

Sanitky pred dočasnou nemocnicou Nightingale Hospital so 4000 posteľmi vybudovanej na liečbu pacientov s COVID-19 v priestoroch ExCel centra v Londýne 6. apríla 2020, archívn asnímka. Foto: TASR/AP

Keďže počet úmrtí v krajine stále narastá, je podľa ministra zahraničných vecí Dominica Raaba priskoro na zrušenie prijatých obmedzení pohybu.

Londýn 9. apríla (TASR) - V Spojenom kráľovstve pribudlo vo štvrtok 881 úmrtí ľudí nakazených novým koronavírusom. Pandémia si tam celkovo vyžiadala už 7978 životov.

Bilanciu úmrtí za predošlý deň oznámil na tradičnom brífingu britský minister zahraničných vecí Dominic Raab, ktorý zastupuje vo funkcii premiéra Borisa Johnsona, zatiaľ čo ten je hospitalizovaný s ochorením COVID-19. Raab zároveň upozornil, že Británia ešte "nedosiahla vrchol" pandémie, píše agentúra AFP.

Okrem nových úmrtí pribudlo v Británii aj o 4344 nových prípadov infekcie, píše s odvolaním sa na príslušné úrady denník Daily Mail. Celkovo v Spojenom kráľovstve zaznamenali už 65.077 nakazených.

Keďže počet úmrtí v krajine stále narastá, je podľa Raaba priskoro na zrušenie prijatých obmedzení pohybu. "Prvotné náznaky, ukazujú, že (opatrenia) majú dosah," povedal minister. Dodal, že opatrenia ostanú v platnosti, kým sa nepreukáže, že krajina už sa "posunula za vrchol" pandémie.