Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. apríl 2024Meniny má Estera
< sekcia Zahraničie

Počet obetí požiaru obytnej budovy vo Valencii stúpol na desať

Na snímke hasiči zasahujú na zhorenej obytnej budove vo Valencii v piatok 23. februára 2024. Foto: TASR/AP

Požiar vypukol vo štvrtok podvečer v byte na štvrtom podlaží komplexu so 138 bytmi, ktorý bola dokončený v roku 2008 a skladá sa z dvoch častí, ktoré majú 12 a 14 podlaží.

Valencia 23. februára (TASR) - Ničivý požiar, ktorý vo štvrtok zachvátil komplex dvoch bytových domov v štvrti Campanar v španielskom meste Valencia, si podľa najnovšej bilancie vyžiadal desať mŕtvych a 15 zranených, z toho sedem hasičov. Oznámila to v piatok popoludní starostka mesta María José Cataláová, informovala španielska verejnoprávna televízia TVE.

Život nikoho zo zranených nie je podľa starostky v ohrození. Cataláová dodala, že štyri osoby, ktoré boli uvedené ako nezvestné, sa úradom podarilo kontaktovať a po nikom sa už nepátra.

Denník El País uviedol, že štyri obete boli členovia jednej rodiny: otec, matka, trojročný chlapec a novonarodené dievčatko.

Na miesto nešťastia prišiel aj španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorý prisľúbil „pomoc každého druhu“.

Požiar vypukol vo štvrtok podvečer v byte na štvrtom podlaží komplexu so 138 bytmi, ktorý bola dokončený v roku 2008 a skladá sa z dvoch častí, ktoré majú 12 a 14 podlaží. Plamene sa rýchlo rozšírili po fasáde z horľavého materiálu, pravdepodobne z polyuretánu, čiastočne v dôsledku silného vetra.