< sekcia Zahraničie

Podnikateľ premenil svoje kancelárie na nemocničné oddelenie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Cena za liečbu v súkromnej nemocnici bola obrovská. Ako by si takúto liečbu mohli dovoliť chudobní ľudia? Povedal developer a obchodník s nehnuteľnosťami Šaich.

Súrat 30. júla (TASR) - Indický podnikateľ Kadar Šaich, ktorý sa uzdravil z nákazy novým koronavírusom, premenil svoje kancelárske priestory na 85-lôžkové zariadenie, kde poskytujú bezplatné liečbu chudobným ľuďom. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Pandémia koronavírusu sa stále v druhom najľudnatejšom štáte na svete prudko šíri: celkový počet prípadov nákazy presiahol v stredu 1,5 milióna a zaznamenali aj celkovo takmer 35.000 úmrtí.

Štátne nemocnice majú problém zvládať infikovaných pacientov, a tak Šaich strávil minulý mesiac 20 dní na súkromnej klinike v západoindickom meste Súrat v štáte Gudžarát - a bol zhrozený z účtu.

"Cena za liečbu v súkromnej nemocnici bola obrovská. Ako by si takúto liečbu mohli dovoliť chudobní ľudia?" povedal developer a obchodník s nehnuteľnosťami Šaich pre AFP.

"Tak som sa rozhodol niečo urobiť a prispieť do boja proti smrtiacemu vírusu," dodal.

Keď sa už Šaich postavil na nohy, vybavil na miestnych úradoch povolenie prestavať svoje kancelárske priestory s rozlohou 2800 štvorcových metrov.

Vláda poskytuje a platí personál, zdravotnícke vybavenie, prístroje a lieky, pričom Šaich nakúpil lôžka a znáša náklady na posteľnú bielizeň a elektrinu.

Každý môže byť prijatý, bez ohľadu na "kastu, presvedčenie či vierovyznanie", dodal podnikateľ.