Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 21. jún 2024Meniny má Alojz
< sekcia Zahraničie

Polícia identifikovala útočníčku z bruselského autobusu

Belgická polícia zaisťuje miesto činu pri autobusovej zastávke, kde útočila nožom žena. Brusel, 22. augusta 2016- Foto: TASR/AP

Útočníčka v bruselskom autobuse číslo 38 v pondelok pobodala a ľahko zranila dvoch ľudí, potom ušla a pobodala tretiu osobu v neďalekom nákupnom stredisku.


Brusel 23. augusta (TASR) - Belgická polícia identifikovala ženu, ktorá v pondelok v Bruseli nožom pobodala celkovo troch ľudí a neskôr ju muži zákona postrelili. Ide o 52-ročnú ženu pôvodom z Filipín, pričom polícia sa domnieva, že jej konanie nebolo politicky motivované. S odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu polície Xaviera Dellicoura to dnes napísala agentúra Reuters.

Útočníčku, ktorej meno polícia nateraz nezverejnila, ešte predvedú na výsluch pred prokuratúru. Aktuálne sa nachádza v lekárskej starostlivosti po tom, ako ju pri zásahu v rušnom nákupnom centre postrelila polícia.

"Na tomto stupni vyšetrovania sme zatiaľ nevylúčili žiaden motív, terorizmus však tým najpravdepodobnejším motívom nie je," povedal Dellicour.

Útočníčka v bruselskom autobuse číslo 38 v pondelok pobodala a ľahko zranila dvoch ľudí, potom ušla a pobodala tretiu osobu v neďalekom nákupnom stredisku. Všetkých zranených prepustili ešte v pondelok po ošetrení z nemocnice.

"Žena neuposlúchla výzvy policajtov, preto boli nútení použiť strelnú zbraň," vysvetlila v pondelok hovorkyňa bruselskej prokuratúry Ine Van Wymerschová. Policajti útočníčku následne dvakrát postrelili.

Belgicko je v stave vysokej pohotovosti od samovražedných bombových útokov z 22. marca na letisko a stanicu metra v Bruseli, pri ktorých zahynulo 32 ľudí. K útoku sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Belgické médiá bezprostredne po incidente zverejnili správu, že žena bola viditeľne v stave duševnej nevyrovnanosti.