Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. február 2026Meniny má Blažej
< sekcia Zahraničie

Polícia naďalej pátra po lupičoch z Duisburgu

Policajné auto a policajti stoja pred pobočkou sporiteľne v Duisburgu 16. marca 2017. Foto: TASR/AP

Šesť pracovníkov pobočky sporiteľne , ktorí zažili prepad, je v starostlivosti psychológov, nikto z nich však neutrpel popri šoku ďalšie zranenia. Predbežne im zamestnávateľ dal voľno.

Duisburg 17. marca (TASR) - Nemecká polícia pokračuje v pátraní po ozbrojených lupičoch, ktorí prepadli vo štvrtok pobočku sporiteľne v Duisburgu a dočasne tam zajali najmenej jedného zamestnanca. To isté platí aj o pátraní po staršom vozidle typu Volkswagen Golf červenej farby, ktoré s dvoma mladými mužmi opustilo okolie miesta činu krátko po spustení poplachu v pobočke.

Informovala o tom dnes policajná hovorkyňa s tým, že občania poskytli značné množstvo podnetov, ktoré jej kolegovia teraz postupne preverujú, uviedol Západonemecký rozhlas (WDR).

Páchateľ alebo páchatelia ukoristili značné množstvo finančných prostriedkov v hotovosti.

Neprehľadná situácia tu pretrvávala napokon takmer štyri hodiny, čo aj policajný hovorca Ramon van der Maat označil za neobvyklé.

V čase, keď sa príslušníci policajnej jednotky osobitého určenia rozhodli pre útok na pobočku, nenašli už v nej žiadneho z páchateľov.

Policajti oslobodili rukojemníka, ktorý bol spútaný v priestoroch trezoru a evidentne neutrpel zranenia, a v okolí dejiska činu zadržali dvoch podozrivých mužov. Tých však ešte vo štvrtok prepustili na slobodu, pretože im kolegovia z práce poskytli stopercentné alibi, aj keď sa na nich hodil popis páchateľov pochádzajúci od zamestnankyne pobočky.

Šesť pracovníkov pobočky, ktorí zažili prepad, je v starostlivosti psychológov, nikto z nich však neutrpel popri šoku ďalšie zranenia. Predbežne im zamestnávateľ dal voľno.