Quantcast
< sekcia Zahraničie

Polícia na parížskom letisku zastrelila nebezpečného muža s nožom

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

Francúzska polícia zastrelila v stredu na parížskom Letisku Charla de Gaulla nebezpečného muža s nožom. Uviedli to parížski policajti v príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Paríž 10. augusta (TASR) - Francúzska polícia zastrelila v stredu na parížskom Letisku Charla de Gaulla nebezpečného muža s nožom. Uviedli to parížski policajti v príspevku na sociálnej sieti Twitter. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Incident sa odohral na rušnom termináli 2F približne o 08.20 h SELČ, keď uvedený bezdomovec začal obťažovať bezpečnostnú ochranku letiska, uviedol zdroj z prostredia letiska. Následne bola privolaná polícia, aby muža vyviedla.

Zdroj dodal, že muž najprv odišiel a vykrikoval nadávky. Čoskoro sa však na letisko vrátil a vytiahol nôž. Jeden z policajtov naňho následne vystrelil.

"Dostal príkaz, aby ho zastavil – avšak on sa k nim stále približoval a policajt jedenkrát vystrelil," povedal iný zdroj agentúry AFP. Dodal, že muža rýchlo naložili na nosidlá a odniesli.

Francúzske bezpečnostné zložky sú v stave vysokej pohotovosti od série teroristických útokov z roku 2015, pri ktorých zahynulo viac ako 250 osôb, vysvetľuje AFP. Často ich podnikali osamelí útočníci, ktorí sa zameriavali na políciu.