< sekcia Zahraničie

Nový rekord: Poľsko zaznamenalo 12.107 prípadov koronavírusu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Poľsko má v priebehu štvrtka oznámiť nové opatrenia na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Varšava 22. októbra (TASR) - Poľsko vo štvrtok oznámilo 12.107 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie, informovala agentúra DPA.

Ďalších 168 ľudí v krajine za uplynulých 24 hodín zomrelo v súvislosti s ochorením COVID-19. To podľa údajov z tamojšieho ministerstva zdravotníctva predstavuje ďalší rekord.

Poľsko má v priebehu štvrtka oznámiť nové opatrenia na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Predpokladá sa, že celá krajina bude v tzv. "červenej zóne", čo znamená, že sa obmedzenia dotknú svadieb, uviedol hovorca poľskej vlády Piotr Müller a dodal, že nariadenie, ktoré zamedzuje stretávaniu sa viac ako desiatich osôb, bude platiť celoštátne.

Nové opatrenia môžu podľa Müllera takisto zahŕňať zavedenie dištančného vzdelávania pre študentov vyšších ročníkov základných škôl a obmedziť počet ľudí v obchodoch.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v stredu vyhlásil, že krajina musí nájsť rovnováhu medzi udržaním vírusu pod kontrolou a funkčnou ekonomikou.

Od začiatku pandémie v Poľsku zaznamenali takmer 215.000 prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 4000 úmrtí spojených s ochorením COVID-19.