Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Zahraničie

Počet obetí požiaru v nočnom klube v Španielsku stúpol na 13

Hasiči zasahujú počas požiaru v nočnom klube v meste Murcia na juhovýchode Španielska 1. októbra 2023. Na najmenej 11 stúpol počet obetí požiaru nočného klubu v meste Murcia na juhovýchode Španielska, ku ktorému došlo v nedeľu v ranných hodinách. Foto: TASR/AP

Tamojšie úrady upozornili, že počet obetí pravdepodobne ešte stúpne.

Madrid 1. októbra (TASR) - Na najmenej 13 stúpol počet obetí požiaru v nočnom klube v meste Murcia na juhovýchode Španielska, ku ktorému došlo v nedeľu ráno, uviedla verejnoprávna televízia RTVE.

Tamojšie úrady upozornili, že počet obetí pravdepodobne ešte stúpne.

Záchranné zložky uviedli, že zranenia utrpeli najmenej štyri ďalšie osoby a pátranie po nezvestných pokračuje.

Plamene zachvátili nočný klub zhruba o šiestej hodine ráno. Požiar sa hasičom podarilo uhasiť až o tri hodiny neskôr; jeho príčina nebola bezprostredne známa.

Hovorca španielskej polície Diego Seral uviedol, že v sobotu večer sa v klube konala narodeninová oslava. "Podľa prvotných informácií požiar vypukol na prvom podlaží nočného klubu," povedal Seral pre rozhlasovú stanicu Onda Regional de Murcia.

Starosta Murcie José Ballesta oznámil, že za obete bude vyhlásený trojdňový smútok.

Štyridsať ľudí utrpelo zranenia v roku 2017, keď sa v preplnenom nočnom klube na španielskom ostrove Tenerife zrútila podlaha. V roku 1990 zahynulo 43 ľudí pri požiari v nočnom klube v meste Zaragoza ležiacom na severovýchode Španielska.