< sekcia Zahraničie

Požiar v okolí ruského skladu munície sa podarilo úplne zlikvidovať

Na leteckej snímke pohľad na dym v lese po požiari v sklade munície v Riazanskej oblasti ležiacej juhovýchode od Moskvy 8. októbra 2020. Ruské úrady v piatok informovali, že požiar v sklade munície v Riazanskej oblasti ležiacej juhovýchode od Moskvy bol uhasený. Podľa agentúry Interfax o tom informoval 9. októbra námestník ministra obrany Dmitrij Bulgakov. Spresnil, že požiar je nielen lokalizovaný, ale zlikvidované sú aj všetky ohniská horenia. Foto: TASR/AP

Ruská armáda v stredu oznámila, že požiar muničného skladu viedol k sporadickým výbuchom munície.

Moskva 9. októbra (TASR) - Ruské úrady v piatok informovali, že požiar v sklade munície v Riazanskej oblasti ležiacej juhovýchode od Moskvy bol uhasený. Podľa agentúry Interfax o tom informoval námestník ministra obrany Dmitrij Bulgakov. Spresnil, že požiar je nielen lokalizovaný, ale zlikvidované sú aj všetky ohniská horenia.

Ruská armáda v stredu oznámila, že požiar muničného skladu na základni pri obci Želtuchino neďaleko Riazane viedol k "sporadickým výbuchom munície". V dôsledku týchto výbuchov úrady nariadili evakuáciu obyvateľov viac ako desiatich dedín.

Na leteckej snímke pohľad na dym v lese po požiari v sklade munície v Riazanskej oblasti ležiacej juhovýchode od Moskvy 8. októbra 2020. Ruské úrady v piatok informovali, že požiar v sklade munície v Riazanskej oblasti ležiacej juhovýchode od Moskvy bol uhasený. Podľa agentúry Interfax o tom informoval 9. októbra námestník ministra obrany Dmitrij Bulgakov. Spresnil, že požiar je nielen lokalizovaný, ale zlikvidované sú aj všetky ohniská horenia.
Foto: TASR/AP


Explózie spôsobili plamene, ktoré sa na sklad munície rozšírili zo vznietenej trávy.