Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Zahraničie

POŽIAR V ZÁBAVNOM PARKU: Zahynulo 27 ľudí, väčšinou detí

Hasiči hasia požiar, ktorý vypukol v zábavnom parku v meste Rajkot v indickom štáte Gudžarát v sobotu 25. mája 2024. Foto: TASR/AP

V dvojposchodovej budove v parku sa v čase vypuknutia požiaru nachádzalo viac ako 300 osôb.

Naí Dillí 26. mája (TASR) - Najmenej 27 ľudí, väčšinou detí, zahynulo po tom, ako v zábavnom parku v západoindickom meste Rádžkot v štáte Gudžarát vypukol v sobotu mohutný požiar. Situácia je podľa polície už pod kontrolou a prebieha záchranná operácia. TASR správu prevzala z denníka The Guardian.

V dvojposchodovej budove v parku sa v čase vypuknutia požiaru nachádzalo viac ako 300 osôb. "Ľudia uviazli v pasci, pretože sa zrútila dočasná konštrukcia zariadenia v blízkosti vchodu, čo im sťažilo únik," uviedol jeden zo svedkov.

Na záberoch bolo vidieť, ako hasiči odstraňujú trosky budovy, ktorá sa podľa miestnych médií využívala na bowling, motokáry a trampolíny. Likvidácia požiaru trvala takmer hodinu, pričom zranených prevážal do nemocnice približne tucet sanitiek.
Záchranári nesú mŕtve telo osoby, ktorá zahynula pri požiari, ktorý vypukol v zábavnom parku v meste Rajkot v indickom štáte Gudžarát v sobotu 25. mája 2024.
Foto: TASR/AP

Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. Predstavitelia hasičského zboru uviedli, že išlo zrejme o skrat. Telá mŕtvych boli silne spálené, čo sťažuje ich identifikáciu. Polícia uviedla, že majiteľa zábavného parku obviní z nedbanlivosti.

Indický premiér Naréndra Módí vyhlásil, že ho požiar v Rádžkote "veľmi zarmútil". Dodal, že "myslí na tých, ktorí prišli o svojich blízkych a modlí sa za zranených".

Požiare sú v Indii časté v dôsledku zlých stavebných postupov, preľudnenia a nedodržiavania bezpečnostných predpisov. V roku 2016 zahynulo v juhoindickom štáte Kérala po veľkom výbuchu počas zakázaného ohňostroja viac ako 100 ľudí.