Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Zahraničie

Praha daruje červenému krížu sanitky určené pre pacientov na Ukrajine

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

de o vozidlá Mercedes Benz ML 280 CDI 4matic určené pre lekársku starostlivosť v teréne.

Praha 11. septembra (TASR) - Praha venuje Českému červenému krížu štyri sanitky, ktoré budú poskytovať zdravotnícku pomoc na území Ukrajiny. Ide o vozidlá špecializované na lekársku starostlivosť v teréne. Podľa riaditeľa Zdravotníckej záchrannej služby hlavného mesta Prahy Petra Koloucha budú dobre slúžiť aj pri zhoršenej dopravnej dostupnosti, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Poskytnutie materiálno-technickej pomoci v súvislosti s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine formou daru schválila na pondelkovom zasadnutí Rada hlavného mesta. Pražská zdravotnícka záchranná služba pôvodne ponúkla zdravotníkom na Ukrajine dvanásť starších sanitiek. Ukrajina podľa Českého červeného kríža prejavila záujem o štyri z nich.

"Naši záchranári obnovujú svoj vozový park, a tak som rada, že vyradené sanitky ešte poslúžia dobrej veci. Praha opakovane vyjadrila podporu ukrajinskej strane proti ruskej agresii," uviedla námestníčka pražského primátora pre oblasť zdravotníctva Alexandra Udženija.

"Vyradené sanitky odviedli Prahe veľký kus práce a sme presvedčení, že pomôžu pri poskytovaní starostlivosti pacientom aj na Ukrajine. Tieto vozy lekárov dopravia na miesto rýchlo aj pri zhoršenej dostupnosti vzhľadom na to, že majú náhon na všetky štyri kolesá," dodal riaditeľ pražskej zdravotníckej záchrannej služby Kolouch.

Ide o vozidlá Mercedes Benz ML 280 CDI 4matic určené pre lekársku starostlivosť v teréne.

(spravodajkyňa TASR Barbora Vizváryová)