< sekcia Zahraničie

Premiér Johnson je stále v nemocnici

Na snímke z 28. marca 2020 britský premiér Boris Johnson sa prihlasuje online počas rannej porady po jeho pozitívnom testovaní na koronavírus v Londýne. Britský premiér Boris Johnson je stále v nemocnici a naďalej u neho pretrvávajú príznaky ochorenia COVID-19. Johnsona prijali do nemocnice na testy na koronavírus v nedeľu večer 5. apríla 2020 - desať dní po tom, ako potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Johnsona prijali do nemocnice na testy na koronavírus v nedeľu večer - desať dní po tom, ako potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom.

Londýn 6. apríla (TASR) - Britský premiér Boris Johnson, ktorého v nedeľu hospitalizovali v súvislosti s nákazou koronavírusom, sa má dobre a je v kontakte so svojím tímom. Informovala o tom v pondelok televízia Sky News.

"Na radu môjho lekára som išiel včera do nemocnice na bežné testy a stále pociťujem príznaky nákazy koronavírusom," napísal Johnson na Twitteri. Johnson sa však podľa svojich vyjadrení cíti dobre a je v spojení so svojimi ministrami, s ktorými naďalej pracuje na opatreniach v oblasti boja proti koronavírusu a ochrany obyvateľstva.Pondelkové zasadanie vlády však namiesto premiéra viedol minister zahraničných vecí Dominic Raab.

Premiér sa prostredníctvom Twitteru poďakoval pracovníkom Národnej zdravotnej služby (NHS), ktorí sa oňho a o ďalších ľudí v tomto "náročnom období" starajú. Obyvateľom pripomenul, aby zostali doma a chránili tak aj zdravotníkov.Johnsona prijali do nemocnice na testy na koronavírus v nedeľu večer - desať dní po tom, ako potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom.

Premiér podľa BBC zostáva pod lekárskym dohľadom. Jeho hovorca neposkytol bližšie informácie o liečbe alebo o prípadnom prepustení z nemocnice, zdôraznil však, že Johnsnon bude rešpektovať pokyny lekárov.

Americký prezident Donald Trump v mene Američanov britskému premiérovi zaželal "rýchle zotavenie", informoval Biely dom prostredníctvom Twitteru.Johnsona (55) prijali do nemocnice, lebo mal stále vysokú teplotu a jeho lekár mu odporučil ďalšie testy.

Johnson bol od pozitívneho testu na koronavírus SARS-CoV-2 z 26. marca v domácej izolácii vo svojom sídle. Podľa oficiálnych správ naďalej viedol reakciu britskej vlády na pandémiu choroby COVID-19.

Pondelkové rokovanie vlády o koronavíruse bude viesť minister zahraničných vecí Dominic Raab.

V Anglicku pribudlo za 24 hodín ďalších 403 úmrtí na koronavírus, celkovo ich je 4897. Vo Walese sa počet obetí zvýšil o 27 na 193. Škótsko eviduje podľa svojej premiérky Nicoly Sturgeonovej k pondelku 222 úmrtí a 3961 nakazených.

\r\n
\r\nPondelkové zasadanie vlády však namiesto premiéra viedol minister zahraničných vecí Dominic Raab.
\r\n
\r\nPremiér sa prostredníctvom Twitteru poďakoval pracovníkom Národnej zdravotnej služby (NHS), ktorí sa oňho a o ďalších ľudí v tomto \"náročnom období\" starajú. Obyvateľom pripomenul, aby zostali doma a chránili tak aj zdravotníkov.
\r\n
\r\n

I’d like to say thank you to all the brilliant NHS staff taking care of me and others in this difficult time. You are the best of Britain.

Stay safe everyone, and please remember to stay at home to protect the NHS and save lives.

— Boris Johnson #StayHomeSaveLives (@BorisJohnson) April 6, 2020

\r\n
\r\nJohnsona prijali do nemocnice na testy na koronavírus v nedeľu večer - desať dní po tom, ako potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom.
\r\n
\r\nPremiér podľa BBC zostáva pod lekárskym dohľadom. Jeho hovorca neposkytol bližšie informácie o liečbe alebo o prípadnom prepustení z nemocnice, zdôraznil však, že Johnsnon bude rešpektovať pokyny lekárov.
\r\n
\r\nAmerický prezident Donald Trump v mene Američanov britskému premiérovi zaželal \"rýchle zotavenie\", informoval Biely dom prostredníctvom Twitteru.
\r\n
\r\n

President @realDonaldTrump expressed America's well wishes to Prime Minister Boris Johnson for a speedy recovery. pic.twitter.com/C3AfUuuVyv

— The White House (@WhiteHouse) April 6, 2020

\r\n
\r\nJohnsona (55) prijali do nemocnice, lebo mal stále vysokú teplotu a jeho lekár mu odporučil ďalšie testy.
\r\n
\r\nJohnson bol od pozitívneho testu na koronavírus SARS-CoV-2 z 26. marca v domácej izolácii vo svojom sídle. Podľa oficiálnych správ naďalej viedol reakciu britskej vlády na pandémiu choroby COVID-19.
\r\n
\r\nPondelkové rokovanie vlády o koronavíruse bude viesť minister zahraničných vecí Dominic Raab.
\r\n
\r\nV Anglicku pribudlo za 24 hodín ďalších 403 úmrtí na koronavírus, celkovo ich je 4897. Vo Walese sa počet obetí zvýšil o 27 na 193. Škótsko eviduje podľa svojej premiérky Nicoly Sturgeonovej k pondelku 222 úmrtí a 3961 nakazených.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Johnsona prijali do nemocnice na testy na koronavírus v nedeľu večer - desať dní po tom, ako potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom."}