< sekcia Zahraničie

Premiér Mišustin sa vyliečil z nákazy a vrátil sa do práce

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) počúva ruského premiéra Michaila Mišustina počas videokonferencie v Moskve. Foto: TASR/AP

Prezident Vladimir Putin podpísal dekrét, ktorým Mišustina vrátil do úradu ruského premiéra po takmer troch týždňoch.

Moskva 19. mája (TASR) - Ruský premiér Michail Mišustin sa po vyliečení z nákazy novým koronavírusom vrátil v utorok k svojim pracovným povinnostiam. Uviedla to agentúra AFP s odvolaním sa na oznámenie Kremľa.

Prezident Vladimir Putin podpísal dekrét, ktorým Mišustina vrátil do úradu ruského premiéra po takmer troch týždňoch. Vtedy 54-ročný Mišustin v televíznom vystúpení oznámil, že mal pozitívny test na koronavírus.

Mišustin sa nechal hospitalizovať v nemocnici a jeho zástupca bol 30. apríla vymenovaný za dočasného predsedu vlády, ale sa naďalej prostredníctvom videomosta zúčastňoval na zasadnutiach kabinetu. Bolo vidieť, že má na sebe oblek a kravatu.

Premiér bol len jedným z viacerých vysoko postavených ruských predstaviteľov, ktorí sa infikovali novým koronavírusom. Nakazili sa ministri kultúry, školstva a výstavby, ako aj Putinov hovorcu Dmtrij Peskov.

Počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Rusku za uplynulých 24 hodín zvýšil o 9263 a dosiahol 299.941. Denný prírastok nakazených tak už štvrtý deň za sebou neprekročil 10.000 osôb.

V Rusku zaznamenali aj 115 ďalších úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje. Nákaze tam celkovo podľahlo 2837 osôb.

Podľa krízového strediska denný nárast prípadov dosiahol rekordne nízku úroveň - rovnako ako v pondelok 3,2 percenta.

Najviac nových prípadov bolo opäť zaznamenaných v Moskve (3545), kde doposiaľ potvrdili 149.607 infikovaných. Moskovská oblasť hlási 898 a Petrohrad 453 nových prípadov ochorenia COVID-19.