< sekcia Zahraničie

Prevádzači olúpili na diaľnici migrantov, vzali im 2000 eur

Ilustračné foto Foto: TASR/KR PZ

Jeden z nich pohrozil cudzincom predmetom, ktorý pripomínal zbraň.

Budapešť 7. septembra (TASR) - Maďarskí prevádzači olúpili na diaľnici M5 štyroch migrantov zo Sýrie. Jeden z nich pohrozil cudzincom predmetom, ktorý pripomínal zbraň, uviedol dnes server Hirado.hu.

Hovorkyňa Hlavnej prokuratúry Peštianskej župy Csilla Gyugyiová uviedla, že k prípadu došlo minulý štvrtok pri prihraničnej obci Röszke, kde skupina prevádzačov - otec zo Segedína, jeho dvaja synovia a ďalší muž - ponúkla štyrom Sýrčanom odvoz do Budapešti, za čo si vypýtali po 250 eur.

Už bez otca sa potom dvoma autami vydali smerom do hlavného mesta. Na diaľnici pri odbočke do Örkénya však zastavili a povedali, že migranti musia prestúpiť do druhého auta. Vtedy človek v druhom aute, ktorého identita zatiaľ nie je známa, prinútil utečencov, aby mu dali peniaze. Jeden zo Sýrčanov, ktorý mal pri sebe aj ostatných peniaze, mu dal 2000 eur. Páchateľ ho potom ešte dokopal.

Protiteroristická jednotka polície Peštianskej župy identifikovala vozidlá a zadržala prevádzačov s výnimkou jedného páchateľa. V nedeľu Súd okolia Budína nariadil ich vzatie do vyšetrovacej väzby.