Quantcast
< sekcia Zahraničie

Pri hasení prírodných požiarov v Španielsku zahynul jeden hasič

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril na sociálnej sieti Twitter sústrasť rodine zosnulého hasiča, ako aj jeho kolegom.

Madrid 10. septembra (TASR) - Počas hasenia prírodných požiarov na juhu Španielska, ktoré si vyžiadali evakuáciu stoviek ľudí, zahynul vo štvrtok jeden hasič. V noci na piatok o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa miestne úrady.

Zosnulý 44-ročný muž bol jedným zo 400 hasičov, ktorí bojovali s požiarom v pohorí Sierra Bermeja v španielskej provincii Málaga, ktorý vypukol v stredu večer. Hasičom pri hasení požiarov pomáhalo aj 29 lietadiel.

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril na sociálnej sieti Twitter sústrasť rodine zosnulého hasiča, ako aj jeho kolegom.

"Povinnosť, oddanosť a odvaha hasičov lesných požiarov je chvályhodná," uviedol Sánchez.

"Viete si predstaviť tú bolesť a smútok na jeho veliteľskom stanovišti," uviedla ministerka životného prostredia andalúzskej regionálnej vlády Carmen Crespoová. Zároveň informovala, že v súvislosti so smrťou hasiča bolo začaté vyšetrovanie.

Podľa regionálnej vlády museli pre prírodné požiare evakuovať už približne 1000 ľudí, väčšinu z letoviska Estepona. Niekoľko evakuovaných ľudí pre španielske média uviedlo, že na odchod zo svojich domov mali iba niekoľko minút.

Miestni predstavitelia však majú podozrenie, že požiar mohol založiť niekto úmyselne.

"Je pozoruhodné, že požiare vypukli na rozličných miestach v rovnakom čase večer, keď fúkal silný vietor," uviedol starosta mesta Estepona José García Urbano.

Požiare si okrem evakuácie vyžiadali aj uzatvorenie niektorých cestných komunikácií vrátane hlavnej tepny AP-7, ktorá vedie popri stredomorskom pobreží, uvádza AFP.