Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. jún 2026Meniny má Adolf
< sekcia Zahraničie

Pri havárii autobusu zahynuli traja holandskí turisti

Na snímke havarovaný autobus leží na ceste 17. júna 2015 neďaleko portugalského mesta Albufeira. Autobus s holandskými turistami havaroval na juhu Portugalska. O život prišli traja Holanďania a 30 ďalších utrpelo zranenia. Foto: TASR/AP

K tragickej nehode došlo v noci nadnes v regióne Algarve, ktorý je hlavnou turistickou oblasťou Portugalska.

Lisabon 18. júna (TASR) - Autobus s holandskými turistami havaroval dnes na juhu Portugalska. O život prišli traja Holanďania a 30 ďalších utrpelo zranenia, oznámila agentúra AP.

K tragickej nehode došlo v noci nadnes v regióne Algarve, ktorý je hlavnou turistickou oblasťou Portugalska. Autobus viezol 33 turistov z Holandska, ktorí prileteli na letisko v tamojšom meste Faro, uviedol vedúci zásahového tímu.

Hasiči odvážajú telo obete havarovaného autobusu do stanu 17. júna 2015 neďaleko portugalského mesta Albufeira. Autobus s holandskými turistami havaroval na juhu Portugalska. O život prišli traja Holanďania a 30 ďalších utrpelo zranenia. Autobus viezol 33 turistov z Holandska, ktorí prileteli na letisko v tamojšom meste Faro.
Foto: TASR/AP


Vozidlo krátko pred polnocou z doposiaľ neznámych príčin zišlo z diaľnice A22, prevrátilo sa a skončilo v rokline pri ceste. Zranenia utrpel aj portugalský vodič autobusu.

Podľa servera theportugalnews.com sú traja zo zranených turistov v život ohrozujúcom stave a ďalších osem utrpelo zranenia vážneho charakteru. Väčšinu zranených hospitalizovali v nemocniciach v regióne, zatiaľ čo jedného previezli letecky do hlavného mesta Lisabon.

Na mieste havárie v blízkosti mesta Albufeira zasahovalo celkovo 156 záchranárov, 101 záchranných vozidiel a dva vrtuľníky. Diaľnica bola v dôsledku nehody uzavretá asi štyri hodiny.