< sekcia Zahraničie

VIDEO: Mohutný požiar palivového skladu pri Kyjeve má päť obetí

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Celé okolie zahalil hustý čierny dym stúpajúci z plameňov.

Kyjev 9. júna (TASR/Teraz.sk) - Najmenej päť ľudí zahynulo pri rozsiahlom požiari, ktorý vypukol v pondelok večer vo veľkom sklade pohonných hmôt neďaleko ukrajinskej metropoly Kyjev. Hasičom sa medzičasom podarilo šírenie požiaru zastaviť.Podľa agentúry Reuters sú medzi mŕtvymi traja hasiči, ktorí zahynuli pri likvidácii požiaru a pôvodne boli vyhlásení za nezvestných, ako aj ďalšie dve doposiaľ neidentifikované osoby. Ďalších dvanásť ľudí utrpelo zranenia.

Požiar, ktorý vypukol v palivovom sklade neďaleko obce Vasylkiv, vzdialenej približne 30 kilometrov od Kyjeva, sa rozšíril na 16 veľkých nádrží. Väčšina obsahovala benzín.

"Hasiči majú situáciu úplne pod kontrolou," uviedol Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Oleksandr Turčynov. Dodal, že šírenie požiaru už nehrozí a hasiči postupne hasia aj zvyšné ohniská.

"Celá kríza bude vyriešená v priebehu nasledujúcich 12 hodín," uviedol minister vnútra Arsen Avakov.

Zo 16 nádrží, ktoré požiar zachvátil, malo osem kapacitu 900 kubických metrov, ostatné boli menšie. Celková kapacita skladu je 25.000 kubických metrov.

Pozrite si galériu z požiaru:


Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. Podľa ukrajinského ministerstva vnútra pracuje polícia s troma verziami pravdepodobného vzniku požiaru, ktorými sú "porušenie pravidiel platných pre skladovanie pohonných hmôt, technická porucha alebo podpaľačstvo".

Podľa spoločnosti BRSM-Nafta, ktorá palivový sklad vlastní, mohol byť požiar výsledkom podpaľačstva s cieľom narušiť podnikanie.