Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Zahraničie

Pri pondelkovej streľbe v Kalifornii zahynulo päť občanov Číny

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Polícia po útoku v Half Moon Bay zadržala 66-ročného čínskeho občana, ktorý je obvinený zo sedemnásobnej vraždy a jedného pokusu o vraždu.

Peking 27. januára (TASR) - Päť čínskych občanov bolo medzi obeťami pondelkovej streľby v pobrežnom mestečku Half Moon Bay v americkom štáte Kalifornia, oznámil čínsky generálny konzulát v San Franciscu. TASR o tom informuje podľa piatkovej správy agentúry Reuters.

Pondelková streľba v mestečku Half Moon Bay si vyžiadala celkovo sedem obetí na životoch. K streľbe v Kalifornii došlo aj minulý týždeň v sobotu – v tanečnom klube v meste Monterey Park zahynulo 11 ľudí.

"Generálny konzulát komunikuje s relevantnými americkými úradmi, aby sledoval priebeh vyšetrovania," uviedol vo vyhlásení hovorca konzulátu. Dodal, že generálny konzulát násilie ostro odsudzuje.

Polícia po útoku v Half Moon Bay zadržala 66-ročného čínskeho občana, ktorý je obvinený zo sedemnásobnej vraždy a jedného pokusu o vraždu. Podľa agentúry AFP sa páchateľ vo štvrtok pred médiami k vraždám priznal a tvrdil, že trpí duševnou chorobou.