Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Zahraničie

Pri rannom ruskom nálete na mesto Cherson zomrel 78-ročný muž

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Anna Staníková

Muž vo veku 78 rokov prišiel o život v nedeľu ráno, keď Rusi bombardovali dedinu Sadove, informoval šéf oblastnej vojenskej správy Roman Mročko.

Kyjev 3. decembra (TASR) - Ukrajina v nedeľu oznámila, že pri rannom ruskom leteckom útoku na južné mesto Cherson zahynul muž. Dodala, že v noci na nedeľu zostrelila desať útočných dronov Šáhid a riadenú strelu, vypálených Ruskom na ukrajinské územie. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Muž vo veku 78 rokov prišiel o život v nedeľu ráno, keď Rusi bombardovali dedinu Sadove, informoval šéf oblastnej vojenskej správy Roman Mročko.

Rusko počas noci zaútočilo na niekoľko lokalít Ukrajiny a použilo pri tom celkovo 12 samovražedných dronov Šáhid, uviedli ukrajinské ozbrojené sily na každodennom brífingu. Dodali, že zachytili aj riadenú strelu Ch-59.

Dedina Sadove sa nachádza na brehu rieky Dneper (ukrajinsky Dnipro), ktorá predstavuje frontovú líniu medzi ukrajinskými a ruskými ozbrojenými silami.

Rusko od začiatku invázie vo februári 2022 použilo pri útokoch na Ukrajinu stovky dronov Šáhid iránskej výroby.

Moskva počas vlaňajšej zimy bombardovala energetickú infraštruktúru Ukrajiny, aby ju v mrazivom počasí ochromila, ale Ukrajina odvtedy posilnila svoje systémy protivzdušnej obrany.

Rusko v nedeľu obvinilo ukrajinské ozbrojené sily, že útočili na niekoľko dedín v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá hraničí so severovýchodom Ukrajiny.

Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov uviedol, že na viacero ruských dedín boli namierené drony a delostrelecká paľba, ale nezapríčinili žiadne obete ani veľké škody.